DERMAPEN NEDİR?

Dermapen uygulaması kolajen üretiminin artmasında büyük rol sahibidir. Cildin temel proteini kolajen, cildin genç ve pürüzsüz görünmesine yardımcı olur. Yaş ilerledikçe azalan kolajen miktarını tekrar aktif hale getirmek kırışıklıklara karşı önemlidir. Mikro iğneler ile sertleşmiş yara dokusu parçalanarak dokunun iyileşmesi sağlanır, bu da dermapen uygulamasının sivilce izleri tedavisinde büyük öneme sahip olduğunun göstergesidir.

HANGİ DURUMLARDA BU YÖNTEME BAŞVURULUR?

Dermapen işlemi sadece cildi gençleştirmek için değil aynı zamanda yenilemek amacıyla da uygulanır. Yaşlanmaya bağlı metabolizmanın yavaşlaması ile birlikte ciltte nem kaybı görülür ve kuruluğa bağlı kırışıklık, esneklik kaybı, ton farklılığı gibi çeşitli sorunlar meydana gelir. Aşağıdaki durunlarda dermapen uygulamasına başvurulur:
-İnce çizgiler ve kırışıklıklar
-Ciltte oluşan koyu lekeler
-Azalan cilt esnekliği
-Yara izleri
-Akne
-Saçkıran (alopesi)
-Büyük gözenekler
-Çatlaklar

DERMAPEN İŞLEMİ NASIL UYGULANIR?

Yaklaşık 15-20 dakika süren bir işlemdir. Önce uyuşturucu krem ile cilt işleme hazır hale getirilir. Dermo- kozmetik bir işlem olsa da medikal bir işlem olan Dermapen işlemi, mikro iğneler yüze batırılarak cilt altında küçük delikler açılır. İşlem sonrası yatıştırıcı serum uygulanabilir. Dermapen işleminin sonuçları uzun vadede daha iyi gözlemlenir. İyi bir sonuç almak için 2-6 hafta aralıklarla 3-6 seans uygulanır.

  • DOKTORUNUZA SORUN