ANNELİK ESTETİĞİ NEDİR, NASIL OLUŞUR?

Hamilelik dönemi ve sonrasında vücutta meydana gelen fiziksel değişimleri ele alan, doğumdan önceki fiziksel görüntüsüne ulaşmayı hedefler.

Doğum ve emzirme sonucu kadın vücudunda oluşan fiziksel değişimler topluca ele alınıp, tek seferde yapılacak cerrahi operasyon ile vücudun eski formuna ulaşması sağlanır.

Emzirme sonrası göğüslerde oluşan sarkıklık, karın ve kalçada oluşan yağlar, çatlaklar ve şişlikler anne estetiği içerisinde yer alır.

HANGİ DURUMLARDA BU YÖNTEME BAŞVURULUR?

Bu cerrahi yöntem doğumun üstünden en az 6 ay geçmiş ve bebekleri sütten kesilmiş kişilere uygulanır. Artık çocuk sahibi olmayı düşünmeyen kimseler için daha sağlıklı olan anne estetiği, tekrar hamilelik durumunda bu süreci tekrardan yaşayacağını bilmesi gerekir. Çünkü anne olma halinde cilt ve karın kasları tekrar onarıma ihtiyaç duyacaktır.

Bu yöntem için anestezi almaya engel durumlar ile karşılaşılmaması gerekir. Bunun yanı sıra sigara kullanımı da annelik estetiği için engeldir. Operasyondan en az 3 hafta önce bu alışkanlığın bırakılması gerekir.

ANNELİK ESTETİĞİ TÜRLERİ VE UYGULAMA TEKNİKLERİ NELERDİR?

Karın Germe: Karın bölgesinde oluşan fazla yağ alınarak, gevşemiş ve deri fazlalıkları çıkarılıp daha sıkı karın görünümüne ulaşmayı sağlayan işlemdir.

Liposuction: Yağ alma işlemi olarak da bilinen liposuction bir tüp ve kanüller aracılığıyla karın, basen, sırt ve kol gibi fazla yağ bulunulan bölgelerdeki yağların alınması işlemine verilen isimdir. Bu işlem ile daha formda bir görüntüye sahip olmak amaçlanır.

Meme Dikleştirme ve Büyütme: Bu işlem ile daha sağlıklı ve düzgün bir görünüme ulaşmak mümkündür. Emzirme döneminde sütü barındıran ve büyüyüp, şişen göğisler, emzirme sonrasında küçülmeye ve sarkmaya başlar.

Labioplasti: Doğum sırasında genellikle gevşeyen iç vajina dudakları hem estetik görünümü hem de günlük yaşamı olumsuz etkilemeye neden olabilir. Bu nedenle anne estetiği kapsamında uygulanan labioplasti, gevşemiş iç dudakların küçültülmesi ve normal görüntüsüne geri dönmesini sağlayan başarılı bir estetik operasyondur

  • DOKTORUNUZA SORUN