POPO ESTETİĞİ NEDİR?

Popo estetiği, sarkık, geniş ve düz popoları daha dolgun, kalkık ve sıkı hale getirmeyi hedefleyen bir ameliyattır. Bu şekillendirme işlemi genellikle liposuction, yağ enjeksiyonu ve popo protezi seçeneklerinden biriyle veya birkaçının kombinasyonu ile yapılmaktadır. Kalça estetiği genel olarak sıklıkla tercih edilen bir ameliyat olmakla birlikte, hem mevcut görünümü daha iyi hale getirmek hem de düzeltmek anlamında oldukça yararlıdır.

KİMLERE YAPILABİLİR?

- Sarkıklık, düz ve geniş şekildeki popoya sahip olan kişiler
- Popo şeklinden memnun olmayan herkes popo estetiği için adaydır.

POPO ESTETİĞİ AMELİYATI ÖNCESİ

Tüm ameliyatlarda olduğu gibi kalça estetiği ameliyatından önce de sigara içicilerinin en az 2 hafta önceden sigarayı kesmeleri önerilir. Hasta kullandığı ilaçlarla ilgili hekime bilgi vermelidir. Özellikle kan sulandırıcı ilaçların ameliyattan önce kesilmesi veya yeniden düzenlenmesi gerekebilir. Aynı şekilde doktorun tavsiye ettiği şekilde gerektiğinde beslenmek de önemli olmaktadır. Ameliyat öncesi yatışa kadar bu önlemler alındığı takdirde başarılı bir operasyon hızlı bir şekilde gerçekleştirilir.

POPO ESTETİĞİ AMELİYATI

Genel anestezi altında yapılan ameliyatlardır. Ameliyat süresi yaklaşık 2-3 saattir. Öncelikle popo çevresini şekillendirma amacıyla liposuction yapılır. Kuyruk sokumu bölgesindeki ve poponun bacaklarla birleşim kısmındaki fazla yağlar alınarak popo hatları belirginleştirilir. Daha sonra elde edilmek istenen hacme göre alınan bu yağlar vücudun diğer bölgelerinden alınan yağlarla beraber popoya hacim kazandırmak amacıyla kullanılabilir. Bazı durumlarda popo protezleri de hacim kazandırma amacıyla kullanılabilir.

AMELİYAT SONRASI

Hastalar genellikle 1 gece hastanede kalıp ertesi gün taburcu edilirler. Hem vücudun diğer bölgelerine yapılan liposuction sonrası oluşan ağrıları kısmen gidermek için hem de popoyu desteklemek için vücut korseleri kullanılabilir. Bu korseler genellikle ameliyat sonrası 2-3 hafta süreyle kullanılır. 2. günden sonra banyo yapılabilir. Tüm yağ enjeksiyonlarında olduğu gibi popoya yapılan yağ enjeksiyonlarında da enjekte edilen yağın % 30-40 civarında eridiği unutulmamalıdır. Başarılı bir operasyon sonrasında ağırlık kaldırmamak ve buna bağlı olarak hızlı hareketler yapmamak da iyileşme sürecine oldukça olumlu katkılar sunar.

  • DOKTORUNUZA SORUN