GENİTAL ESTETİK (LABİOPLASTİ) NEDİR?

Genital estetik (Labioplasti) yani cinsel organların estetik cerrahisi, doğumsal veya sonradan oluşmuş cinsel organ deformitelerinin düzeltilmesini kapsar. Genital estetik (Labioplasti), bu deformitelerin kişiler üzerinde yarattığı olumsuz durumları ortadan kaldırarak cinsel yaşamı da daha sağlıklı bir duruma getirmeyi hedefler.

KİMLERE YAPILABİLİR?

- Genellikle 18 yaş üzerinde cinsel organlarındaki herhangi bir deformiteden şikayetçi olanlar bu ameliyatlar için adaydırlar.

LABİOPLASTİ NEDİR?

Kadın cinsel organında bulunan iç dudakların aşırı büyüklük, sarkıklık gibi şekil bozukluklarında uygulanır. Bu tip deformiteler istenmeyen görünümün yanında, terleme, enfeksiyon gibi problemlere yol açarken aynı zamanda cinsel birleşme sırasında zorluğa da sebep olabilmektedir. Genital estetik (Labioplasti) ameliyatıyla iç dudaklardaki fazlalık giderilir. Ameliyat sonrası cinsel organ daha estetik bir görünüme kavuşurken, deformitenin sebep olduğu ikincil sorunlar da ortadan kaldırılmış olur.

VAJİNOPLASTİ NEDİR?

Vajinada zamanla meydana gelen genişlemeyi düzeltmek amacıyla yapılan estetik cerrahi türüdür. Vajinadaki genişleme sonucu cinsel birleşme sırasında partnerlerin birbirinden aldığı hazda azalma meydana gelir. Vajinoplasti ile uygun miktarda daraltma yapılarak bu sorunlar ortadan kaldırılır.

MONSPLASTİ NEDİR?

Cinsel organların üstünde bulunan kıllı bölgenin (mons pubis) estetik cerrahisidir. Bu bölgede aşırı yağlanma ve dolgunluk veya sarkma gibi problemleri monsplasti ile giderilir. Böylece daha iyi ve estetik bir görünüme kavuşturulur.

PENİS BÜYÜTME AMELİYATI NEDİR?

Penis üzerinde bulunan kıllı bölgede aşırı yağlanma peniste kısa görünüme neden olabilir. Bu amaçla bu bölgeye yapılacak yağ alma işlemleri peniste daha uzun bir görünüm sağlar. Buna ek olarak penis kökünde bulunan bağ dokuları uygun şekilde kesilerek peniste ek bir uzama sağlanabilir. Penise yağ enjeksiyonlarıyla bir miktar kalınlaştırma da mümkündür. Bu operasyon hem cinsel hayatta performansı artırmakta hem de estetik bir görünüm kazandırılmaktadır.

AMELİYAT SONRASI

Ameliyatlarda çoğunlukla genel anestezi altında yapılır. Genital estetik (Labioplasti) eğer başka bir ameliyat ile kombine edilmeyecekse lokal anestezi altında da yapılabilir. Hastalar genellikle ameliyattan sonra aynı gün içinde taburcu edilirler. Ameliyat sonrası yaklaşık 3-4 hafta cinsel ilişkiye girilmemesi önerilir.

  • DOKTORUNUZA SORUN