YAĞ ENJEKSİYONU NEDİR?

Yağ enjeksiyonu, vücudun herhangi bir yerinden alınan yağların birtakım işlemlerden geçirildikten sonra bir başka vücut bölgesine enjekte edilmesidir. Yapılan çalışmalarda yağ dokusunun vücudun en zengin kök hücre kaynaklarından biri olduğunun anlaşılmasından sonra yağ enjeksiyonu oldukça sık yapılan operasyonlardan biri haline gelmiştir. Yağ dokusunun vücuda kök hücre anlamında kattığı esneklik ve yeniden canlandırma özelliği nedeniyle yağ enjeksiyonu yaptıranların sayısında da ciddi bir artışa sebep olmuştur.

KİMLER YAPTIRABİLİR?

- Yüzde hacim kaybı ve kırışıklık yaşayan kişiler bu işleme adaydır.

YAĞ ENJEKSİYON AMELİYATI

Ameliyat çoğunlukla genel anestezi altında yapılır. Özel kanüllerle alınan yağlar birtakım işlemlerden geçirildikten sonra küçük enjektörlerle hedef bölgeye verilir. Ameliyatta herhangi bir kesi veya iz söz konusu değildir.

YAĞ ENJEKSİYON AMELİYATI SONRASI

Ameliyat süresi ortalama 1-2 saattir ve hastalar ameliyat sonrası aynı gün içinde taburcu olabilirler. Yüzde birkaç gün istirahat gerektiren şişlik ve morarmalar söz konusu olabilir. Dinlenme ve istirahatler bol bol yapılmalı ve doktorun söylediği dinlenme prosedürlerine harfiyen uyulmalıdır. Hastalar 1 hafta-10 gün içerisinde sosyal hayatlarına dönebilirler.

  • DOKTORUNUZA SORUN