KAŞ KALDIRMA NEDİR?

Kaş kaldırma kaş seviyesinde bulunan düşüklüğü, yüze yaşlı ve yorgun bir ifade veren görüntüyü ortadan kaldıran bir operasyondur. Özellikle kadınlarda olması gereken kaş seviyesi, erkeklerin kaş seviyesine göre biraz daha yüksek ve kavislidir. Yaşlanma ile kaşlarda bir miktar düşme meydana gelir. Bu seviye düşüklüğü kaş ve alın germe ameliyatlarıyla giderilebilir.

KİMLER YAPTIRABİLİR?

- Kadınlarda ideal kaş seviyesi göz çukuru üst kemiğinin birkaç milimetre yukarısında, erkeklerde ise göz çukuru üst kemiğinin hemen üstündedir. Aynı zamanda kadınlarda kaş şekli hafifçe kavislidir. Kaşları bu ideal seviyelerin altında olan hastalar bu ameliyat için adaydırlar.

KAŞ KALDIRMA OPERASYONU ÖNCESİ

Tüm ameliyatlarda olduğu gibi sigaranın en az 2 hafta önceden kesilmesi önerilir. Hasta hekimine kullandığı ilaçlarla ilgili bilgi vermelidir. Özellikle kan sulandırıcı ilaçların ameliyat öncesi kesilmesi veya yeniden düzenlenmesi gerekebilir.

KAŞ KALDIRMA OPERASYONU

Saçlı deri içerisinde yapılan 1,5 cm’lik birkaç kesi ve kamera yardımıyla (endoskopik) girilerek kaşları kemik yapı üzerinde tutan bağ dokular ayrılır. Kaşlar yeni yerine sabitlenir. Aynı ameliyatta alın ve şakak bölgelerinde de germe yapılır.

KAŞ KALDIRMA OPERASYONU SONRASI

Hastalar genellikle ameliyat sonrası aynı gün içinde taburcu olurlar. 2. gün pansuman açılır ve hastalar banyo yapabilirler. Üst göz kapaklarında ve alında şişlik ve yer yer morluklar olabilir. 1 hafta sonra hastalar sosyal hayatlarına dönebilirler.

KAŞ KALDIRMA KAŞ KALDIRMA KAŞ KALDIRMA
  • DOKTORUNUZA SORUN